Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Co je za námi

Co je za námi


Primární prevence - vztahy ve třídě

Datum konání: 12. 10. 2018

Program primární prevence Cesty z cesty je určen pro třídní kolektivy základních škol od 1. do 9. ročníku.
Časová dotace jednoho setkání jsou tři vyučovací hodiny. Cílem realizovaného programu na naší škole bylo posílení zdravých vrstevnických vztahů ve třídě a předcházení vzniku šikany a agrese v dětském kolektivu - formou rozhovorů a her ho vedli zkušení lektoři z Pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí.

 ErasmusDays+

Datum konání: 12. 10. 2018

Dne 12.října se žáci 4.ročníku zapojili do celoevropské akce Erasmus+ days  uspořádáním „Skotského dne“.  Rozdělili se do skupin - „skotských klanů“, vymysleli jméno pro svůj klan a pracovali s texty o Skotsku metodou domovských a expertních skupin. Výsledkem bylo vytvoření výukových plakátů o Skotsku. Práci jim zpříjemňovala skotská hudba, všichni si vyzkoušeli  originální baret a šálu z pravé ovčí vlny. Se svými plakáty  se fotili s transparentem Erasmus days+, který byl vyvěšen před školou. Další částí projektu byly Highlands games, klany mezi sebou soutěžily v hodu kládou, přetahování lanem a hodu kamenem. Na závěr si děti ve školní jídelně pochutnaly  na  „skotských  vejcích“.Účast na Plavecké soutěži měst

Datum konání: 3. 10. 2018

Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili v krytém bazénu v Litomyšli Plavecké soutěže měst. Každý z nich uplaval 100 m volným způsobem na čas bez startovního skoku. Všichni získali diplom a jejich zaplavané body se přičetly městu Litomyšl.  Organizátorem celé akce byla Česká asociace Sport pro všechny (projekt Sportuj s námi). Děti si mohly otestovat svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" svého města. Doufáme, že jsme pomohli městu Litomyšl "zabodovat".

20181003_113947.jpgLiterární hrdinové 1.republiky

Datum konání: 18. 9. 2018

Žáci 4. ročníku se zúčastnili  v knihovně v Litomyšli pořadu "Literární hrdinové 1. republiky". Seznámili se s autory dětských knížek z období 1. republiky, vyplnili literární kvíz a namalovali svého oblíbeného autora či oblíbeného hlavního hrdinu. Tohoto pořadu se následně zúčastnili i žáci 3. a 5.ročníku. Akci knihovna pořádá pro žáky základních škol v rámci oslav 100. let naší republiky (1918 - 2018).Čínský den

Datum konání: 14. 9. 2018

Děkujeme slečně Klárce Kutílkové za zprostředkování zážitků a dojmů ze studijního pobytu v Číně. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o této zemi, prohlédly si některé čínské předměty (hůlky, uzlíky štěstí...)a ochutnaly různé druhy čínských čajů. Všechny děti také dostaly na památku malý dárek.