Drobečková navigace

Úvod > Družina > Co se událo

 

2017/2018

 • I. oddělení - ,,MASOPUSTNÍ OCHUTNÁVAČKA"

         Dne 6.2.2018 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD měli  ,,MASOPUSTNÍM OCHUTNÁVAČKU". Děti si donesly různé masopustní dobroty (např.                  tlačenky, škvarky, kroupy, jitrnice atd.) Děti si moc pochutnaly. Děkujeme Janě Suchánkové za sponzorský dar (uzenin) a i ostatním                            maminkám za skvělé pokrmy pro děti.

 • I.oddělení - Výlet ,,BAZÉN LITOMYŠL"

        Dne 26.1.2018 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD navštívili plavecký bazén v Litomyšli. Děti si vyzkoušely plavání ve velkém           bazénu, ale i plavání ve venkovním prostředí. Také jsme šli do vířivky a páry. Poté jsme si nakoupili a odměna byla sladká.               Dětem se netradiční odpoledne líbilo.   

 • I.oddělení - ,, PLES VE DRUŽINĚ"

        Dne 31.1.2018 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli  "PLES". Děti si přinesly společenské oblečení ( např. šaty, sukně, kalhoty,             vesty, košile, saka, halenky atd.) Pro děti byly připravené různé soutěže a tance. Dětem se plesové odpoledne moc líbilo.

 • I. odd.  "VÁNOČNÍ PEČENÉ OZDOBY"

           Dne 13.12. jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny tvořili pečené vánoční cukroví. Děti si přinesly marmelády na potření cukroví a                  něco na zdobení - (barevné kuličky, kokos a čokoládu). Děti si všechny vytvořené druhy cukroví ochutnaly a odnesly v krabičkách domů.

      I. a II. odd. EXKURZE Litomyšl -,,EXOTICKÁ ZVÍŘATA"

 • Dne 22.11.2017 jsme s dětmi z prvního a druhého oddělení navštívili výstavu ,,EXOTICKÁ ZVÍŘATA". Exkurze zahrnovala velmi bohatý program. Viděli jsme různé druhy exotických zvířat a zemědělské troje. Dětem se výlet líbil.

        I. odd.  "VÁNOČNÍ PEČENÉ OZDOBY"

 • Dne 8.11. 2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny tvořili pečené vánoční ozdoby. Společně jsme si připravili slané těsto, které jsme si pak ve školní jídelně upekli. Děti si druhý den ozdoby odnesly v krabičkách domů.

     II. odd. "NAUČNÁ STEZKA ČERNÁ HORA"

 • Dne 20.09.2017 jsme s dětmi z druhého oddělení školní družiny jeli do Litomyšle na naučnou stezku "ČERNÁ HORA". Děti se seznámily s prostředím a s živočichy, kteří se zde vyskytují. Společně jsme si přečetli naučné cedule. 

           I. odd.  "SEZNAMOVACÍ PÁRTY"

 • Dne 15.09.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli "SEZNAMOVACÍ PÁRTY". Pro děti byly připravené různé seznamovací soutěže a tance. Dětem se seznamovací odpoledne moc líbilo. Moc děkujeme všem maminkám za dobroty pro děti.

           I. odd. VÝLET "DŮM PANENEK, HRAČEK A DOMEČKŮ"

 • Dne 22.09.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD byli v muzeu "PANENEK, DOMEČKŮ A HRAČEK" v Litomyšli. Děti si zde prohlédly panenky a hračky z různých koutů světa a doby. Dětem se výlet líbil.

           I. odd. VÝLET "TURISTICKÁ VYCHÁZKA"

 • Dne 27.09.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení šli na "TURISTICKOU VYCHÁZKU" k obci Zhoř. Cestou jsme hráli různé sportovní a zábavné hry. Dětem se vycházka i přes únavu líbila.

          I. odd. "POHÁDKOVÁ PÁRTY"

 • 13.10.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli ,,POHÁDKOVOU PÁRTY". Děti si donesly pohádkové kostýmy např. (princezny, piráty, víly atd. ). Pro děti byly připravené soutěže, tance a občerstvení.

 

2016/2017

 • 1.oddělení - EXKURZE DO HASIČSKÉ ZBROJNICE V NĚMČICÍCH

Dne 23.06.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení navštívili místní HASIČSKOU ZBROJNICI. Exkurze zahrnovala velmi bohatý
program - naučná videa, prohlídku hasičské techniky a automobilu. Vyzkoušeli jsme si stříkání z proudnice a hasičské oděvy (např.reflexní bundy, helmy atd.). Na závěr exkurze nás místní hasiči zavezli hasičským automobilem k Základní škole, kde děti dostaly omalovánky s hasičem. Děkujeme panu : Suchánkovi, Vytlačilovi a Mackovi za ochotu a krásnou exkurzi.

 • 1. oddělení - ,,COUNTRY PÁRTY"

Dne 8.2.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli  ,,COUNTRY PÁRTY". Děti si přinesly country oblečení ( např. kostkované košile, kraťasy, sukně, kalhoty, vesty, klobouky, riflové bundy atd.) Pro děti byly připravené různé soutěže a tance.

 

 • 1.oddělení - VÝLET DO LITOMYŠLE ,, IMAGINÁRIUM"

  dne 5.4.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD byli v muzeu v Litomyšli na výstavě ,,IMAGINÁRIUM". Pro děti byl připraven bohatý program. Děti zde viděly výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. 
 
 • 1. oddělení - ,,PÁLENÍ MORENY"

Dne 24.3.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny vytvořili dle tradice ,,Morenu", kterou jsme poté spálili. Odpolední pálení ,,Moreny" jsme dětem ze školní družiny zpestřili ještě opékáním špekáčků.

 • 1. oddělení -  VÝLET DO LITOMYŠLE NA ,,MASOPUSTNÍ TVOŘENÍ" Dne 24.2.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD byli v muzeu v Litomyšli na ,,MASOPUSTNÍM TVOŘENÍ". Děti si vytvořily překrásné masopustní masky. Poté jsme navštívili kavárnu, kde si děti koupily různé suvenýry na památku.
 
 • 1. oddělení - ,,DRUŽIKOVÁ MAŠKARÁDA" 

Dne 13.2.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli ,,DRUŽINKOVOU MAŠKARÁDU". Děti si donesly maškarní kostýmy např. (piráty, vodníky, upíry, netopýry, víly, princezny atd.) Pro děti byly připravené různé soutěže, tance a občerstvení. Poté následoval maškarní průvod obcí. Dětem se ,,družinková maškaráda" líbila.

 •  1.oddělení - ,, PLES VE DRUŽINĚ"

Dne 30.1.2017 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli  "PLES". Děti si přinesly společenské oblečení ( např. šaty, sukně, kalhoty, vesty, košile, saka, halenky atd.) Pro děti byly připravené různé soutěže a tance. Dětem se plesové odpoledne moc líbilo.

 • 1.oddělení - KINO - ,,KNIHA DŽUNGLÍ"

Dne 14.10. 2016 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny sledovali pohádku ,, KNIHA DŽUNGLÍ ". Dětem se pohádka velmi líbila. Děkujeme maminkám za dobroty pro děti.

 
 • 1.oddělení - ,,POHÁDKOVÁ PÁRTY"

Dne 30.9.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli ,,POHÁDKOVOU PÁRTY". Děti si donesly pohádkové kostýmy např. (princezny, piráty, víly atd.) . Moc děkujeme Světlaně Beranové za dobroty pro děti.

 

 • 1.oddělení - VÝLET DO RODNÉHO DOMU BEDŘICHA SMETANY

Dne 16.9.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD navštívili rodný dům Bedřicha Smetany. Dále si děti v areálu zámku Litomyšl vyzkoušely různé pokusy z oblasti vědy (hvězdářský dalekohled, námořní výprava atd.) a svoji orientaci trénovaly v dětském bludišti.

 

2015/2016

 • 1.oddělení - VÝLET DO LITOMYŠLE NA VÝSTAVU - ,,TŘI BRATŘI"

Dne 10.6.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení ŠD byli v muzeu v Litomyšli na výstavě ,,Tři bratři". Dále jsme navštívili klášterní zahrady, kde se konala výstava ,,Flóra", kterou jsme si pečlivě prohlédli. Poté jsme navštívili zmrzlinový stánek.

 • 1.oddělení - VÝLET NA GYMNÁZIUM DO ČESKÉ TŘEBOVÉ - ,,FYZIKA HROU "

Výlet do České Třebové zahrnoval návštěvu gymnázia, kde byl připraven program ,,Fyzika hrou". Děti si zde vyzkoušely různé pokusy a prohlédly si sbírky přírodnin. Navštívili jsme také zmrzlinový stánek a odměna byla sladká. Dětem se výlet líbil.

 • ŠD - Oprava hmatového chodníku

Děti ze školní družiny samy opravily hmatový chodník na naší školní zahradě. Všem dětem, které se na opravě podílely, patří velký dík za pěkně provedenou práci.

 • 1. oddělení - Country ve družině

Dne 8.2.2016 jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny měli  "COUNTRY ODPOLEDNE". Děti si přinesly country oblečení ( např. kostkované košile, kraťasy, sukně, kalhoty, vesty, klobouky, riflové bundy atd.) Pro děti byly připravené různé soutěže a tance. Dětem se country odpoledne moc líbilo.

 • 1. oddělení - Vánoční nepečené cukroví

Dne 14.12. jsme s dětmi z prvního oddělení školní družiny tvořili nepečené vánoční cukroví. Děti si přinesly suroviny na přípravu těsta a něco na zdobení - (drcené oříšky, barevné kuličky, kokos a čokoládu). Děti si všechny vytvořené druhy cukroví ochutnaly a odnesly v krabičkách domů.

 • 1. a 2. oddělení - Mikulášské dovádění

Dopolední mikulášskou besídku jsme dětem ze školní družiny zpestřili ještě odpoledním "mikulášským dováděním" formou her, soutěží a tance s mikulášskou a čertovskou tematikou. Za odměnu dostaly dárečky.

 •  1. oddělení - Návštěva domu panenek v Litomyšli

Děti si prohlédly panenky a další hračky z celého světa.

 • 1. oddělení - Výlet na zámek Litomyšl

Výlet na zámek Litomyšl zahrnoval prohlídku zámeckého areálu a návštěvu klášterních zahrad. Získané informace byly procvičeny formou her.

Dětem se výlet líbil.